Pioneers in the industry, we offer table top wash basin and ceramic table top from India.
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Basin Shape | Rectangular |
| Material | Ceramic |
| Shape | Rectangular |
| Wash Basin Type | Table Top Basin |
| Length | 400 mm |
| Usage/Application | Home |
| Width | 300 mm |
| Height | 110 mm |
| Mount Type | Wash Basin With Cabinet |
| Color | Metalic |
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Basin Shape | Rectangular |
| Material | Ceramic |
| Shape | Rectangular |
| Wash Basin Type | Table Top Basin |
| Length | 400 mm |
| Usage/Application | Home |
| Width | 300 mm |
| Height | 110 mm |
| Mount Type | Wash Basin With Cabinet |
| Color | Golden |
₹ 1300 / Piece Get Latest Price
| Basin Shape | Bowl |
| Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Wash Basin Type | Table Top Basin |
| Length | 400 mm |
| Usage/Application | Home |
| Width | 300 mm |
| Height | 110 mm |
| Mount Type | Wash Basin With Cabinet |
| Color | Black |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Basin Shape | Round |
| Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Wash Basin Type | Table Top Basin |
| Length | 400 mm |
| Usage/Application | Home |
| Width | 300 mm |
| Height | 110 mm |
| Mount Type | Wash Basin With Cabinet |
| Color | Sky blue |
Rashmin Patel (Partner)
Light Cera Ceramics
Survey No-214 P1, Plot No-2 And 3, Shop No-4, Ground Floor, Patidar Chamber,Patel Estate, Pipali Road
Morbi - 363642, Gujarat, India