We are a leading Wholesaler of polished ceramic tile from Morbi, India.
₹ 23 / sq ft Get Latest Price
| Tile Size | 600x1200 mm |
| Finish | Polished |
| Application Area | Floor |
| No. of Tiles Per Box | 10 |
| Thickness | 8 mm |
| Usage Area | Living Room |
| Edge Type | Rectified |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Size | 2x4 Feet(600x1200 mm) |
| Color | Beige |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 20000 sq ft
Polished ceramic tiles are a popular choice for creating sleek, shiny, and modern surfaces in both residential and commercial spaces.
Rashmin Patel (Partner)
Light Cera Ceramics
Survey No-214 P1, Plot No-2 And 3, Shop No-4, Ground Floor, Patidar Chamber,Patel Estate, Pipali Road
Morbi - 363642, Gujarat, India