Offering you a complete choice of products which include car parking tiles, digital vitrified parking tiles and vitrified parking tiles.
₹ 130 / Box Get Latest Price
| Material | Ceramic |
| Size | 300x300 mm |
| Thickness | 9 mm |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Specific Usage | Parking |
| No. of Tiles Per Box | 2 |
| Tile Type | Digital |
| Surface Finish | Glossy |
| Suitability | Floor |
| Country of Origin | Made in India |
Incepted in the year 2022, “Light Cera Ceramics” is a distinguished Wholesale Trader offering an enormous consignment of Wall Tiles, Ceramic Bathroom Tiles, GVT Tiles etc.
₹ 18 / sq ft Get Latest Price
| Size | 1x2 Feet |
| Thickness | 9 mm |
| Tile Type | Heavy Duty Vitrified |
| Brand | cera |
| Finish | Matt |
| Suitability | Floor |
| Surface Finish | Polished |
| Type | Double Charge |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
Incepted in the year 2022, “Light Cera Ceramics” is a distinguished Wholesale Trader offering an enormous consignment of Wall Tiles, Ceramic Bathroom Tiles, GVT Tiles etc.
₹ 170 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 9 mm |
| Tile Type | Heavy Duty Vitrified |
| Size | 1x1 Feet(300x300 mm) |
| Brand | local |
| Finish | Matt |
| Suitability | Floor |
| Type | Soluble Salt |
| Usage/Application | Commercial Space |
| Tile Thickness | 5-9 mm |
| Packaging Type | Box |
Incepted in the year 2022, “Light Cera Ceramics” is a distinguished Wholesale Trader offering an enormous consignment of Wall Tiles, Ceramic Bathroom Tiles, GVT Tiles etc.
Rashmin Patel (Partner)
Light Cera Ceramics
Survey No-214 P1, Plot No-2 And 3, Shop No-4, Ground Floor, Patidar Chamber,Patel Estate, Pipali Road
Morbi - 363642, Gujarat, India